TransØsterdalen årets sykkelsuksess i Hedmark

Kopiert fra www.KONDIS.NO      TransØsterdalen årets sykkelsuksess i Hedmark

TransØsterdalen som går gjennom kommunene Tynset, Rendalen og Stor-Elvdal mer enn doblet deltakelsen fra året før og bidog alene til at det ble en økning på vel 6 % i Hedmarks sykkelritt fra 2014 til 2015.

Sykkeldeltakelsen i Hedmark har totalt sett vært ​ganske stabil de siste årene med rundt 15 ritt over 100 deltakere. Deltakertallene for nærmere 30 registerte ritt i 2015 viser imidlertid at tredagers-terrengrittet TransØsterdalen, landeveisrittet Gylne Gutuer i Stange, NorgesCup-terrengrittet Helgøya Rundt og Terningenrittet på flytstiene i Elverum hadde store oppsving sammenliknet med året før. De fleste andre ritt har maginale endringer, mens fylkets klart største sykkelritt, Trysilrittet, mistet et tresifret antall deltakere fra 2014. 

NB! Oversikten omfatter fullførende deltakere med tidtaking (inkl. trim på tid.)

Deltakerutvikling for sykkelritt i Hedmark i 2014 – 2015:

       
Sykkelritt KommuneDistanse20142015Diff.%
AktivrittetEidskog546949-20-29,0
Dølisjøen RundtSør-Odal203124-7-22,6
Egebergrittet Tolga275352-1-1,9
Elgtråkket Elverum29*116Ikke arr.  
Femundrittet Engerdal82161153-8-5,0
Femundrittet -NorgesCupEngerdal85 *92  
FinnskogkurerenKongsvinger56182129-53-29,1
Furnes on roadHamar16394012,6
Gylne GutuerStange16847193146310,6
Gruverittet Folldal704319-24-55,8
Hamar KriteriumHamar Ikke arr.*139  
Hamarrittet  Hamar781802072715,0
Hedmarksvidda RundtLøten5524224420,8
HelgøyatråkketRingsaker422042706632,4
JH-rittetElverum7010083-17-17,0
Knapper-rittetNord-Odal42218173-45-20,6
KongsvingerrittetKongsvinger100143137-6-4,2
MoratråkketStor-Elvdal44153114-39-25,5
Offroad Ottestad Hamar5043541125,6
SjusjørittetRingsaker56306292-14-4,6
Solan Gundersens Styrkeprøve Alvdal11*56Ikke arr.  
SundrundenTrysil604525-20-44,4
TaubanetråkketFolldal43*10Ikke arr.  
Terningenrittet Elverum362763275118,5
TransØsterdalen-1. etappeTynset 55991959697,0
TransØsterdalen-2. etappeTynset 7881195114140,7
TransØsterdalen-3. etappeStor-Elvdal m.fl.1107316794128,8
Trysil 1132 Topprittet Trysil13727868,3
Trysilrittet Trysil75734613-121-16,5
Vangsåsen oppHamar196776913,4
VarlitråkketTrysil352725-2-7,4
       
Antall deltakere  368839342466,7
Antall løp  262626 
Gjennomsnitt  14215196,7


Rangert etter antall deltakere er Trysilrittet fortsatt Hedmarks klart største ritt med nesten dobbelt så mange fullførende ryttere som Terningenrittet som rykket opp på 2. plass på lista foran Sjujsørittet.

NB! Birkebeiner-arrangementene er av geografiske og statistiske hensyn ikke tatt med i statistikken.
 

«Sykkelritt-toppen» i Hedmark 2015:

     
Rank ArrangementKommuneDistanseAktive
1Trysilrittet Trysil75613
2Terningenrittet Elverum36327
3SjusjørittetRingsaker56292
4HelgøyatråkketRingsaker42270
5Hedmarksvidda RundtLøten55244
6HamarrittetHamar78207
7TransØsterdalen-1. etappeTynset 55195
8TransØsterdalen-2. etappeTynset 78195
9Gylne GutuerStange168193
10Knapper-rittetNord-Odal42173
11TransØsterdalen-3. etappeStor-Elvdal m.fl.110167
12Femundrittet Engerdal82153
13Hamar KriteriumHamar 139
14KongsvingerrittetKongsvinger100137
15FinnskogkurerenKongsvinger56129
16MoratråkketStor-Elvdal44114
17Femundrittet -NorgesCupEngerdal8592
18JH-rittetElverum7083
19Trysil 1132 Topprittet Trysil1378
20Vangsåsen oppHamar1976
21Offroad Ottestad Hamar5054
22Egebergrittet Tolga2752
23AktivrittetEidskog5449
24Furnes on roadHamar1640
25SundrundenTrysil6025
26VarlitråkketTrysil3525
27Dølisjøen RundtSør-Odal2024
28Gruverittet Folldal7019

Smith

info@transosterdalen.no |  + 47 951 32 880